Pytania i odpowiedzi

1. Jak nawadniać gniazdo?

Gąbkę należy nawodnić kilkoma mililitrami wody tak, aby wypełniła całą komorę nawadniającą. W przypadku gąbki nie wypełniającej całej komory należy ją ułożyć używając do tego celu wykałaczki. Wodę należy uzupełniać codziennie, aczkolwiek w ekstremalnych wypadkach powinno wystarczyć jej na kilka dni. Proszę pamiętać iż wszystko uwarunkowane jest gatunkiem jak i wielkością kolonii. Uwaga: nalanie zbyt dużej ilości wody może spowodować podlanie gniazda, co może skutkować zaniepokojeniem zamieszkujących tam mrówek.

2. Jak działają śluzy?

Gniazdo posiada śluzy służące do powiększania powierzchni mieszkalnej. Aby powiększyć/pomniejszyć przestrzeń należy wyjąć śluzę, obrócić ją do góry nogami i włożyć ponownie w swoje miejsce. Uwaga: śluzy siedzą ciasno w akrylu, przy wyjmowaniu należy uważać aby nie wywołać zbyt dużych wstrząsów.

3. Jak podłączyć wężyk do gniazda bądź innego produktu?

Aby podłączyć gniazdo do areny bądź innego akcesorium należy podpiąć do niego igielitowy wężyk. Zadanie to wymaga użycia gorącej wody, która ma na celu zmiękczenie wężyka. Otwór w gnieździe ma rozmiar fi 9mm aby wężyk szczelnie przylegał do jego ścianek co powinno zapobiec wszelkim ucieczkom lokatorów. 

W celu podłączenia wężyka należy:

1. Dociąć odpowiedni kawałek wężyka igielitowego.

2. Włożyć wężyk do gorącej wody na kilkadziesiąt sekund.

3. Ostrożnie wcisnąć wężyk w otwór wyjściowy gniazda bądź innego akcesorium.

4. Ostatecznie powinniśmy upewnić się że wężyk szczelnie zamyka otwór, w przeciwnym wypadku wracamy do punktu 2.

5. Gotowe! Twoje gniazdo lub akcesorium zostało podłączone!

4. Czy mogę wymyć gniazdo?

Wszystkie nasze produkty są składane bez użycia kleju, co pozwala na samodzielne rozebranie i wymycie danego elementu. W trakcie rozbierania produktu proszę zwrócić uwagę na orientację wszystkich elementów, włożenie czegoś odwrotnie może skutkować w problemach ze złożeniem produktu. Uwaga: Nie odpowiadamy za samodzielne rozbieranie produktów w celu ich wyczyszczenia! Wszelkie modyfikacje bądź uszkodzenia powstałe w czasie rozkładania spadają na Twoją własną odpowiedzialnoś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl